RO-ELF
CUM POTI SA SCHIMBI MAC-UL UNEI PLACI DE RETEA LAN (WINDOWS 7, VISTA & WINDOWS XP) Steam-10 Recomandare


• Citeste regulament-ul
• Daca ai probleme la inregistrare anunta problemele forumului
• Urmeaza tutorialele pentru incepatori !
Regulament | Probleme | Tutoriale
CUM POTI SA SCHIMBI MAC-UL UNEI PLACI DE RETEA LAN (WINDOWS 7, VISTA & WINDOWS XP) Inregi10 Bine Ai Venit !


• Te rugam sa te inregistrezi !
• Inregistrarea este complet gratuita
• Nu dureaza mult
• Si se aciveaza pe loc

Iregistrare

Comunitatea Asasini



ro-mn.4rumer.com



Atentie!: Cei fara mesaje pe site DELETE.
Recrutez membri pentru clan si moderatori la majoritatea sectiunilor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RO-ELF
CUM POTI SA SCHIMBI MAC-UL UNEI PLACI DE RETEA LAN (WINDOWS 7, VISTA & WINDOWS XP) Steam-10 Recomandare


• Citeste regulament-ul
• Daca ai probleme la inregistrare anunta problemele forumului
• Urmeaza tutorialele pentru incepatori !
Regulament | Probleme | Tutoriale
CUM POTI SA SCHIMBI MAC-UL UNEI PLACI DE RETEA LAN (WINDOWS 7, VISTA & WINDOWS XP) Inregi10 Bine Ai Venit !


• Te rugam sa te inregistrezi !
• Inregistrarea este complet gratuita
• Nu dureaza mult
• Si se aciveaza pe loc

Iregistrare

Comunitatea Asasini



ro-mn.4rumer.com



Atentie!: Cei fara mesaje pe site DELETE.
Recrutez membri pentru clan si moderatori la majoritatea sectiunilor.
RO-ELF
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CUM POTI SA SCHIMBI MAC-UL UNEI PLACI DE RETEA LAN (WINDOWS 7, VISTA & WINDOWS XP)

In jos

CUM POTI SA SCHIMBI MAC-UL UNEI PLACI DE RETEA LAN (WINDOWS 7, VISTA & WINDOWS XP) Empty CUM POTI SA SCHIMBI MAC-UL UNEI PLACI DE RETEA LAN (WINDOWS 7, VISTA & WINDOWS XP)

Mesaj  Sniper32 Mier Feb 05 2014, 13:43

Nu este tocmai indicat sa schimbati Mac-ul (Physical Address) unei placi de retea, dar daca sunteti nevoit sa o faceti, cititi in continuare Smile  
Eu am avut nevoie sa-mi schimb mac-ul pentru ca ISP-ul imi da "net pe mac", iar daca aduc alt calculator in casa nu-l pot conecta la internet daca nu-i pun mac-ul care este inscris la provider. Prin anumite parti ale tarii, RDS face scheme de genul asta Smile
Cum putem schimba mac-ul placii de retea (LAN)
In primul rand trebuie sa va notati mac-ul real al placii de retea pe care urmeaza sa faceti schimbarea. Deschideti Command Prompt (run -> cmd & enter) si scrieti "getmac".
mac-getmac
Caracterele de sub "Physical Address" reprezinta mac-ul. (ex. 00-F2-56-B3-00-B3)
2. Mergeti in Network and InternetNetwork Connections si faceti click-dreapta pe "Local Area Connecton" -> click "Properties".
lan-properties
3. Click pe butonul "Configure"
configure
4. In lista "Property" din tab-ul "Advanced" selectati Network Address, dupa care bifati casuta de sub Value.
changemac
5. Click "OK". Mac-ul placii de retea a fost schimbat.
Sniper32
Sniper32
Moderator
Moderator

Mesaje : 2050
Data de inscriere : 27/12/2011
Varsta : 34
Localizare : Baia Mare

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum