RO-ELF
Tutorial cum faci un demo la toti jucatorii depe server Steam-10 Recomandare


• Citeste regulament-ul
• Daca ai probleme la inregistrare anunta problemele forumului
• Urmeaza tutorialele pentru incepatori !
Regulament | Probleme | Tutoriale
Tutorial cum faci un demo la toti jucatorii depe server Inregi10 Bine Ai Venit !


• Te rugam sa te inregistrezi !
• Inregistrarea este complet gratuita
• Nu dureaza mult
• Si se aciveaza pe loc

Iregistrare

Comunitatea Asasini



ro-mn.4rumer.com



Atentie!: Cei fara mesaje pe site DELETE.
Recrutez membri pentru clan si moderatori la majoritatea sectiunilor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RO-ELF
Tutorial cum faci un demo la toti jucatorii depe server Steam-10 Recomandare


• Citeste regulament-ul
• Daca ai probleme la inregistrare anunta problemele forumului
• Urmeaza tutorialele pentru incepatori !
Regulament | Probleme | Tutoriale
Tutorial cum faci un demo la toti jucatorii depe server Inregi10 Bine Ai Venit !


• Te rugam sa te inregistrezi !
• Inregistrarea este complet gratuita
• Nu dureaza mult
• Si se aciveaza pe loc

Iregistrare

Comunitatea Asasini



ro-mn.4rumer.com



Atentie!: Cei fara mesaje pe site DELETE.
Recrutez membri pentru clan si moderatori la majoritatea sectiunilor.
RO-ELF
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial cum faci un demo la toti jucatorii depe server

In jos

Tutorial cum faci un demo la toti jucatorii depe server Empty Tutorial cum faci un demo la toti jucatorii depe server

Mesaj  Sniper32 Dum Ian 12 2014, 18:41

In acest tutorial va voi explica cum sa faceti demo folosind aplicatia hltv.exe.In general HLTV,este un client care la conectarea lui pe un server el vede tot ce se intampla in el.Petru a putea conecta hltv-ul la serverul care doriti dvs. deschidem aplicatia hltv.exe si scrie in consola ei urmatoarea:
Cod:
connect IP:PROT Server dvs.
Apasati ENTER,si daca va apare un mesaj de genu,"SERVER BUILD # 3" inseamna ca totul este corect.
Acum noi doar am conectat HLTV-ul la server,nu am dat sa faca demo.
De aici cred ca stiu toti ce se scrie:
Cod:
record "nume demo"
Daca va aparut mesajul "Starting record "nume record" atunci totul este facut corect.


Tot cu HLTV se pot connect alti playeri pe el petru a vedea ce se intampla pe server.Default maxslots la HLTV este setat la 128,acest numar depinde de canalul dvs de net cat e de bun sau rau.Eu recomand sa lasati default cum este la 128,este cel mai optimal.


IP-ul dela hltv este urmatorul: IP:27020 .Portul 27020 este default,la toate HLTV-urile.Acest port se poate de modificat,insa singur nu stiu.


In caz ca adaugati ip-ul hltv-ului la favorite,hostname default va fi "My HLTV Proxy".Iar in joc(Va fi la spec) va fi cu numele default "HLTV Proxy".Aceste denumiri le puteti.Deschidem fisierul hltv.cfg care se afla in folderul de baza a serverul de CS,acolo cautam si setam urmatoarele linii:
Cod:
hostname       "My HLTV Proxy"
Si:
Cod:
name                 "HLTV Proxy"
Aceste doua linii sunt printre primele nu va fi greu sa le gasiti.Tot in hltv.cfg puteti seta numarul de sloturi petru spectatori.


Revenim la demo:


Dupa ce ati terminat meciul,sau ce event ati dorit sa faceti demo,tot in consola hltv scrieti "stop".


Demo se va salva in folderul cstrike al serverului unde se afla hltv.exe cu care ati facut demo.
Sniper32
Sniper32
Moderator
Moderator

Mesaje : 2050
Data de inscriere : 27/12/2011
Varsta : 34
Localizare : Baia Mare

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum