RO-ELF
Cele mai bune instrumente de cautare si verificare a cuvintelor cheie  Steam-10 Recomandare


• Citeste regulament-ul
• Daca ai probleme la inregistrare anunta problemele forumului
• Urmeaza tutorialele pentru incepatori !
Regulament | Probleme | Tutoriale
Cele mai bune instrumente de cautare si verificare a cuvintelor cheie  Inregi10 Bine Ai Venit !


• Te rugam sa te inregistrezi !
• Inregistrarea este complet gratuita
• Nu dureaza mult
• Si se aciveaza pe loc

Iregistrare

Comunitatea Asasini



ro-mn.4rumer.com



Atentie!: Cei fara mesaje pe site DELETE.
Recrutez membri pentru clan si moderatori la majoritatea sectiunilor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RO-ELF
Cele mai bune instrumente de cautare si verificare a cuvintelor cheie  Steam-10 Recomandare


• Citeste regulament-ul
• Daca ai probleme la inregistrare anunta problemele forumului
• Urmeaza tutorialele pentru incepatori !
Regulament | Probleme | Tutoriale
Cele mai bune instrumente de cautare si verificare a cuvintelor cheie  Inregi10 Bine Ai Venit !


• Te rugam sa te inregistrezi !
• Inregistrarea este complet gratuita
• Nu dureaza mult
• Si se aciveaza pe loc

Iregistrare

Comunitatea Asasini



ro-mn.4rumer.com



Atentie!: Cei fara mesaje pe site DELETE.
Recrutez membri pentru clan si moderatori la majoritatea sectiunilor.
RO-ELF
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cele mai bune instrumente de cautare si verificare a cuvintelor cheie

In jos

Cele mai bune instrumente de cautare si verificare a cuvintelor cheie  Empty Cele mai bune instrumente de cautare si verificare a cuvintelor cheie

Mesaj  Sniper32 Mar Dec 23 2014, 16:51

Personal, nu folosesc absolut nici un instrument de cautare si verificare pentru  keyword-uri. Pur si simplu nu le pot intelege. Imi arata volumul cautarilor pentru cuvintele cheie introduse de mine. Ok, inteleg pana aici, dar cu mine nu se pot imprieteni. Pentru un blog, nu vad rostul acestor instrumente. Sa presupun ca 1 milion utilizatori cauta “keyword”, sa scriu si eu despre? Dar sunt mii de articole. De ce sa scriu despre ceva care este foarte cautat si foarte popular, cand pot scrie despre ceea ce lumea nu a auzit, si merita promovat. In fine, am sa revin la aceste instrumente de cautare a cuvintelor cheie, pentru ca e mai putin important ceea ce cred eu despre acest subiect.

Efectiv, marketing-ul online incepe cu aceasta verificare amanuntita a keyword-urilor. Nimeresti cuvinte bune, atunci atragi multi vizitatori, odata cu acestia cresc si vanzarile, si poti aparea tot mai sus in serp. Pana aici e simplu.

Cum putem afla cate cautari are un anumit cuvant cheie?

Pai daca o luam pe nimerite si mergem la plesneala  bazandu-ne pe anumite keyword-uri, atunci n-am facut nimic. Poate doar sa avem noroc foarte mare sa ne iasa treaba doar dupa ureche. Atunci ce facem? Folosim instrumente de verificare a cuvintelor cheie. Trebuie doar sa stim pe care sa le alege.

In continuare am sa va prezint o lista destul de scurta, dar care contine nume “grele”. Din pacate, o parte din acestea sunt contra cost.

Instrumente de verificarea a keyword-urilor

1. Google Adwards keyword Tool – acesta este gratuit, pus la dispozitie chiar de Google. Prezinta nivelul competitiei pentru fiecare cuvant cheie, si ofera cateva filtre care ne ajuta sa descoperim cele mai profitabile keyword-uri.
E singurul tool pe care l-am incercat, dar nu mi-a iesit. Nu il inteleg, si el nu ma intelege. Ce era inainte, dar din cate apare la mine, l-au modificat destul de mult si mai dificil de utilizat. Nu folosesc, si ma bazez pe urechea muzicala. Pana acum imi merge bine. Scriu despre ceea ce imi place si ce este nou, indiferent de volumul cautarilor.
2. SEOMoz keyword Difficulty Tool – pare a fi unul dintre cele mai bune instrumente, dar trebuie invitatie. Ofera informatii despre profitabilitate, traficul estimat, dificultatea ranking-ului, analiza competitiei.
3. Market Samurai – un tool popular, dar contra cost.
4. Long Tail Pro – cauta long-tail keyword-uri si testeaza viabilitatea nisei. Daca ar fi sa folosesc unul intre aceste intrumente, asta ma atrage. Imi place sa ma bazez doar pe long-tail.
5. WordTraker
6. Keyword Discovery
Si ma opresc aici. Sunt mult mai multe, dar acestea sunt prezentate in articolul original. Daca mi-as face o afacere online, un site de pe urma caruia sa scot profit cat mai mare, sigur mi-as orienta catre unul dintre acestea. Momentan nu folosesc, si v-am spus si de ce.
Sniper32
Sniper32
Moderator
Moderator

Mesaje : 2050
Data de inscriere : 27/12/2011
Varsta : 34
Localizare : Baia Mare

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum